Jak bezpiecznie przechowywać hasła

by

Liczba stron i portali z których powszechnie korzystają użytkownicy Internetu wzrasta z roku na rok. Wraz z nimi rośnie również liczba haseł które trzeba zapamiętać. Typowy internauta używa przynajmniej kilku, a często nawet kilkunastu haseł. Przy takiej ilości łatwo o pomyłki, jak więc skutecznie poradzić sobie z tym problemem?

Po pierwsze ochrona danych.

Oczywiście, część internautów wybiera podejście, które wydaje im się wygodniejsze – używanie tego samego lub niemal identycznego hasła w wielu różnych miejscach w Internecie. Zdecydowanie jednak nie rekomendujemy tej metody. Nietrudno wyobrazić sobie potencjalne konsekwencje – wycieki danych, prywatnych informacji, kradzieże tożsamości, w skrajnych przypadkach przeprowadzanie operacji finansowych. Statystki włamań na internetowe konta również wskazują, że nie jest to problem teoretyczny, Brzmi groźnie, jednak na szczęście istnieją rozwiązania które łączą wygodę z odpowiednią ochroną danych. Password Manager firmy Kaspersky sanowi świetny przykład takiego programu – kup już dziś na: https://www.kaspersky.pl/password-manager

Menadżer haseł – bezpieczeństwo i funkcjonalność w jednym.

Kaspersky Password Manager zarządza cyfrowymi danymi i dba o bezpieczeństwo haseł – zabezpiecza je szyfrem i automatycznie wypełnia dane logowania, oraz adresy (nie trzeba wprowadzać ich ręcznie). Dba również o bezpieczeństwo wszelkich danych związanych z kartami płatniczymi. Atutem programu jest możliwość sprawdzenia w aktualnych bazach danych, czy interesujące nas hasło nie wyciekło do sieci. W przypadku użycia haseł łatwych do złamania zostaniesz o tym poinformowany, a program dzięki posiadanemu generatorowi pozwoli na stworzenie takiego, które będzie wystarczająco silne. Zakres działania nie ogranicza się jednak tylko do haseł – chroni również cyfrowe wersje dokumentów, zdjęcia czy pliki tekstowe. Kolejnym atutem programu jest ułatwienie szybkiego wyszukiwania potrzebnych danych.

Kto ma dostęp do Twoich danych?

Jedyną osobą która ma wgląd do wprowadzonych danych jest użytkownik. Menadżer haseł chroni, ale nie zapamiętuje tych informacji – są one w formie zaszyfrowanej przechowywane na serwerach Kaspersky, w związku z czym tylko Ty masz dostęp do swoich danych.

Połączenie najwyższego poziomu ochrony z funkcjonalnością i nowymi rozwiązaniami jest głównym celem Kaspersky Password Manager. Zapraszamy do przetestowania naszego programu.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.