Jaką frezarkę do paznokci kupić?

by

Która frezarka do manicure domowego sprawdzi się najlepiej? Jakie są różnice między poszczególnymi urządzeniami? Sprawdźmy!

Frezarka do paznokci zdecydowanie ułatwia pracę nad tworzeniem manicure, dlatego warto kupić taki sprzęt, jeśli regularnie robimy manicure hybrydowy, klasyczny lub tytanowy w domowych warunkach. Zanim kupimy konkretny model, należy sprawdzić, czym różnią się frezarki do manicure od tych przeznaczonych do pedicure oraz od tych, które przeznaczone są do pracy nad stopami problematycznymi (z chorobami skórnymi). Najlepszy bowiem sprzęt to taki, który jest dopasowany do indywidualnych potrzeb. Tylko dzięki dobrej frezarce unikniemy zjawiska przepiłowania paznokcia podczas robienia manicure.

Dobra frezarka do paznokci, czyli jaka?

Dobra frezarka do paznokci, niezależnie od jej typu (do manicure lub pedicure) powinna być lekka i poręczna. Powinna mieć wytrzymałą baterię, a silniczek powinien umożliwiać obroty w obie strony, naprzemiennie. Dodatkowo, istotne może okazać się to, jak łatwo montuje się frezy – powinny one wchodzić lekko na kliknięcie. Ilość obrotów, dla optymalnej pracy, powinna wynosić minimalnie 4 tyś jednostek na minutę. Moc nie powinna być mniejsza niż 50 Watt. Dodatkowo, starajmy się wybierać takie frezarki do manicure hybrydowego, które mają wejście frezów nie mniejsze niż 2,35 mm. Taki właśnie standard panuje wśród produktów, które są w obrocie handlowym na terenie Europy. Kolejną ważną kwestią może okazać się możliwość serwisowania frezarki u polskiego producenta. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy kupujemy sprzęt o znacznej wartości.

Frezarka do paznokci – z pochłaniaczem pyłu, czy bez?

Frezarki bez pochłaniacza pyłu są tańsze niż te wyposażone w system zbierania odpadów powstających przy piłowaniu paznokci. Z drugiej jednak strony, wymagają stosowania masek jednorazowych, które chronią przed wdychaniem toksyn. Zamiennie, można zainstalować sobie pochłaniacz pyłu w stoliku – najlepiej taki, który jest wyposażony w system centralnego odkurzania. Zdecydowanie odradza się kupowanie pochłaniaczy pyłów mobilnych, które służą jako podpórka pod dłonie. Nie są zbyt wydajne, szybko się psują, a ich zdolność do pochłaniania pyłu jest realnie bardzo niska.

Podsumowanie

Jak widać, kupno odpowiedniej frezarki do manicure w domu nie jest łatwym zadaniem. Z drugiej jednak strony, warto posiadać takie narzędzie nawet jeśli nie tworzymy profesjonalnego manicure tytanowego, hybrydowego lub dip system. Dobrej jakości frezarka pozwoli nam ładnie usunąć skórki, przygotować płytkę paznokcia do układania nawet zwykłego lakieru. Dla osób, które mają problemy z rogowaciejącym naskórkiem będzie to urządzenie wręcz zbawienne.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.