Jak dbać o skórę na nogach i czego przy tym unikać

by

Smukłe i piękne nogi to nie tylko ciężka praca na siłowni, dobra genetyka i setki wykorzystanych peelingów i kremów. To także prowadzenie prawidłowego trybu życia i eliminacja wielu złych nawyków. Podpowiadamy, czego w żadnym wypadku nie należy robić, jeśli chcemy zachować piękne nogi przez wiele lat oraz jak powinniśmy zadbać o skórę na nogach w prawidłowy sposób.

Siedzący tryb życia – jak zadbać o swoje nogi pracując w biurze

Siedzący tryb życia to jeden z największych problemów, z którym mierzą się ludzie pracujący w biurach i spędzających większość swojego dnia w pozycji siedzącej. W przypadku braku ruchu krążenie krwi ulega spowolnieniu, co prowadzi do jej zastoju, a w efekcie może nawet doprowadzić do żylaków (choroba dotykająca około 50% kobiet) i trwałego opuchnięcia kostek. Aby temu zapobiec, należy co 45 minut/godzinę wstać ze swojego miejsca pracy i zrobić krótki spacer po biurze. Osoby pracujące w domu cieszą się większą swobodą, dlatego mogą wykonać kilka ćwiczeń rozciągających, co jeszcze lepiej wpłynie na krążenie krwi. Częstym powodem problemów ze skórą nóg jest niedostateczna pielęgnacja. Obecnie można wybierać różnego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji i z ich pomocą poprawić stan skóry w dolnej części ciała. Dbanie o stopy jest tak samo potrzebne i ważne, jak pielęgnacja twarzy. Pamiętajmy, aby używać peelingów, szczotek i innych środków do złuszczania stwardniałego naskórka. Należy to robić 2-3 razy w tygodniu, po czym należy nałożyć krem ​​odżywczy. Jeżeli chodzi o pielęgnację i nawilżanie, to taka pielęgnacja powinna być częścią codziennego rytuału. Im częściej bierzemy prysznic, tym częściej powinniśmy używać środków nawilżających. Jest to szczególnie ważne dla osób, które lubią brać gorące kąpiele (gorąca woda działa na skórę podobnie jak suche powietrze z suszarki do włosów – w dość negatywny sposób). 

Odpowiednia poza i dbanie o skórę na nogach

Jedną z nieoczekiwanych przyczyn problemów ze skórą na nogach jest siedzenie w nieodpowiedniej pozycji, a mianowicie ze skrzyżowanymi nogami. W opinii lekarzy taka postawa sprzyja zwiększonemu naciskowi na tętnice i żyły udowe, co spowalnia krążenie krwi. Ponadto taka poza rozciąga żyły, co również stymuluje pojawienie się żylaków. Aby uniknąć poważniejszych problemów ze skórą na nogach, trzeba również od razu reagować na wszelkie zacięcia i ranki. Niezależnie od tego, czy jest to skaleczenie brzytwą, ugryzienie komara czy zadrapanie, rany na skórze należy od razu leczyć. W przeciwnym razie może powstać blizna, która zostanie z nami na zawsze.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.