Botox, zabieg usuwania zmarszczek

by

Usuwanie zmarszczek za pomocą botoxu to kolejny sposób na młody i świeży wygląd, o którym marzy wiele osób. Toksyna botulinowa, która powszechnie nazywana jest botoxem to całkowicie naturalna toksyna, która zostaje wytwarzana przez bakterię kwasu kiełbasianego. Toksyna w kontrolowany sposób zatrzymuje pracę naszych mięśni mimicznych, przez co nasza twarz nie będzie wykonywać żadnych ruchów. Dzięki temu pozbędziemy się skutecznie zmarszczek.

Jak wygląda zabieg wygładzania zmarszczek za pomocą botoxu

Zabieg usuwania bruzd przeznaczony jest dla osób w każdym wieku. Warto go wykonać od razu, gdy na naszej twarzy zobaczymy pierwsze wgłębienia. Wtedy będziemy mogli oczekiwać lepszych efektów. Podczas zabiegu wygładzania zmarszczek toksyna botulinowa jest wstrzykiwana w miejsce, w którym mamy niepożądane bruzdy. Wykonuje się to bez znieczulenia. Pierwsze efekty możemy zauważyć już po 3-4 dniach, jednak ostateczny wygląd naszej twarzy będziemy mogli podziwiać po dwóch tygodniach. Odświeżoną urodą będziemy mogli się cieszyć aż pół roku. Jeśli chcemy, aby efekty zabiegu utrzymywały się jak najdłużej, trzeba będzie go powtórzyć. Po każdej kolejnej kuracji botox będzie utrzymywał się dłużej. Wiele klinik powtarza u pacjentów ten zabieg 2-3 razy w roku. Usuwanie zmarszczek botoxem we Wrocławiu zlikwiduje bruzdy oraz odświeży naszą twarz, dając jej nowy wygląd, którym wszyscy będą się zachwycać.

Likwidacja zmarszczek za pomocą botoxu nie powinna być wykonywana u osób, które:

  • są w ciąży lub karmią piersią,
  • cierpią na choroby układu nerwowego,
  • przechodzą stan zapalny skóry,
  • mają zaburzenia układu nerwowego lub sercowo-naczyniowego,
  • chorują na nowotwór,
  • przyjmują leki na regulację akcji serca,
  • mają alergię na składniki preparatu.

Przed kuracją nie należy przyjmować leków przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowych. Po zabiegu powinniśmy dać skórze odpocząć, dlatego nie poleca się nadmiernego wysiłku fizycznego. Należy unikać wysokich temperatur i spożywania alkoholu.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.