Pielęgnacja twarzy u kobiet. Jak o nią dbać, jakich kosmetyków używać

by

To jak jest pielęgnowana skóra, ma ogromne znaczenie. Warto poświęcić na nią trochę więcej czasu niż 2 minuty na samo umycie. Codzienna rutyna jest bardzo ważna, zwłaszcza ta wieczorna, kiedy w nocy skóra intensywnie się regeneruje.

Czego używać, aby odpowiednio zadbać o skórę?

Przede wszystkim należy używać kosmetyków przeznaczonych do konkretnego rodzaju cery. Dzięki temu możemy zniwelować niektóre problemy z jakimi się zmaga dany typ skóry, np. nadmierna suchość. Dlatego żel do mycia twarzy, jak i maseczki i kremy dobieramy pod problemy skórne. Warto wybrać kosmetyki, które mają prosty skład, bez zbędnych zapychaczy.

  • Cera sucha
  • Cera wrażliwa
  • Cera mieszana
  • Cera tłusta

Wszystkie rodzaje potrzebują nawilżenia, do każdej powinno się stosować dobrane kremy nawilżające podobnie jak do oczyszczania.

Każdy dzień powinien zaczynać się i kończyć na oczyszczaniu skóry

Powinno to jej pomóc w regeneracji oraz w przygotowaniu na cały dzień w makijażu. Stosowanie odpowiedniego żelu do mycia twarzy, peelingów, tonika itd. powinno stać się nawykiem. Dobrze dobrane kosmetyki pielęgnacyjne pozwalają zachować młody wygląd skóry jak i spowolnić jej starzenie się.

Warto poświęcić jeden dzień w tygodniu na zabiegi pielęgnacyjne, które możemy wykonać w domu. Posiadamy peelingi zwykłe i enzymatyczne? Świetnie, złuszczanie naskórka dwa razy w tygodniu jest wskazane. Mamy kilka maseczek np. nawilżających? Nałóżmy je na czas odprężającej kąpieli. Każda kobieta powinna również zasięgnąć porady kosmetyczki nt. odpowiedniej pielęgnacji, oczyszczania itd.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.