Co to jest nadwzroczność

by

Nadwzroczność, inaczej nazywana hiperopią lub bardziej znana jako dalekowzroczność, to wada wzroku, z którą zmaga się wiele osób. Zwykle można ją jednak skorygować przy wykorzystaniu okularów bądź soczewek kontaktowych, które cieszą się w ostatnim czasie coraz większym uznaniem wśród osób cierpiących na różnorodne wady wzroku, w tym również hiperopię. Dalekowidz dobrze widzi obiekty umiejscowione w pewnej odległości, z kolei te bliższe mogą być dla niego niewyraźne. Warto jednak zauważyć, że z biegiem lat dalekowidz może również tracić wyraźne widzenie z daleka.

Czym charakteryzuje się nadwzroczność?

Kłopoty z widzeniem wynikające z nadwzroczności (sprawdź na: https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/nadwzrocznosc) spowodowane są wpadającym do oka światłem, które ogniskuje się za siatkówką, a nie na jej powierzchni. Czasami nadwzroczność towarzyszy dzieciom od pierwszych dni ich życia, jednak w miarę dojrzewania narządu wzroku mija. Należy wtedy regularnie badać wzrok malucha, aby być pewnym, że nadwzroczność ustępuje i nie niesie za sobą innych problemów. Dorośli zwykle nabywają tę wadę w wieku średnim. Dalekowzroczność często jest mylona z prezbiopią, ale nie jest to ta sama choroba. Przy nadwzroczności nieostre widzenie może utrudniać codzienne funkcjonowanie – czytanie oraz pisanie, a także wykonywanie zadań, które wymagają szczególnej precyzji. To z kolei może powodować ból oczu, głowy, a także uczucie ogólnego zmęczenia.

Soczewki kontaktowe Acuvue korygujące nadwzroczność

Zauważenie u siebie niepokojących objawów powinno skutkować szybkim zdiagnozowaniem się. Należy pamiętać, że hiperopię można z powodzeniem leczyć przy pomocy odpowiednich soczewek kontaktowych. Produkty marki Acuvue, które cieszą się uznaniem wśród osób zmagających się z dalekowzrocznością, pozwolą cieszyć się dobrym wzrokiem w każdej sytuacji. Produkty przeznaczone dla osób nadwzrocznych zostały ukształtowane w taki sposób, aby ogniskować światło bezpośrednio na siatkówce. Polecane są one osobom w każdym wieku, które mają problemy z ostrym widzeniem z bliska.

Soczewki Acuvue charakteryzują się najwyższą jakością oraz komfortem użytkowania. Bogata oferta produktów obejmuje zróżnicowane modele, wśród których każda zainteresowana osoba znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Soczewki kontaktowe to wygodne rozwiązanie, które pozwala na zapewnienie sobie wyraźnego widzenia nawet podczas leżenia czy uprawiania sportu, czego nie zagwarantują okulary korekcyjne. Zdrowie oczu jest najważniejsze, dlatego warto zadbać o nie jak najszybciej, aby nie doprowadzić do pogłębienia się wady.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.