Mało kto wie, że zastosowanie blaszanej podbitki pod finalne poszycie, zwiększa wytrzymałość dachu i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia korozji. Jak je wykonać, dlaczego warto? Tego wszystkiego dowiesz się czytając ten artykuł.
Zanim przystąpisz do wyboru poszycia dachowego, musisz zastanowić się nad konstrukcją dachu. To od tego zależy, jaki rodzaj materiału będzie odpowiedni do zadaszenia twojego domu.
Jeśli na przykład będziesz w posiadaniu dachu jednospadowego lub kopertowego, idealnym rozwiązaniem będzie blachodachówka. Jeśli zaś chcesz postawić na dach płaski, wtedy możesz pomyśleć o blasze trapezowej. A jak zamontować i skonstruować trwały oraz bezpieczny dach? O tym przeczytasz poniżej.
Konstruowanie dachu krok po kroku
Przed rozpoczęciem budowy dachu, winne być wymurowane ścianki kolankowe, szczytowe oraz kominy o pełnej wysokości. Następnie układa się izolację przeciwwilgociową i mocuje murłaty. Później nadchodzi czas na zaciśnięcie oparcia na murłacie i złączenie w kalenicy. Teraz należy wznieść wstępny, prowizoryczny szkielet dachu.
Dalszy etap prac to montaż jętek i konstrukcji na daszki pod gankiem. Jeśli ta część pracy dobiegnie końca, można rozpocząć wyrównywanie krawędzi wszystkich ścian oraz ułożyć folię i poprzybijać łaty połaciowe. Przed montażem finalnego pokrycia, swoje pięć minut powinna mieć blacha podbitkowa.
Czym najlepiej pokryć dach?
Szeroki wybór różnego rodzaju pokryć dachowych znajdziesz na tej stronie internetowej: https://glinmet.pl/. Możesz zdecydować sie na poszycie niskim kosztem, czyli na na przykład blachę trapezową. Nic nie stoi na przeszkodzie, by poznać również innowacyjną i nowoczesną blachodachówkę, która wyróżnia się nie tylko designerskim wyglądem, ale i ponad przeciętną trwałością. Blachodachówka jest dostępna w dziesiątkach kolorów, więc na pewno dobierzesz taki, który w 100% wpasuje się w barwy, na jakie pomalujesz elewację budynku. Ten materiał do pokrycia na dach jest jednak bardziej wymagający pod względem częstości konserwowania