Zabiegi medycyny estetycznej w Krakowie

by

Dzisiejsze czasy wywierają na nas presję perfekcyjnego wyglądu. Modne są różnego rodzaju diety i aktywność fizyczna. Pozwalają one wspaniale ukształtować sylwetkę, ale wiele osób ma problematyczne miejsca, z których tkanka tłuszczowa nie chce zniknąć. Z pomocą przychodzi współczesna medycyna estetyczna, która pozwala pozbyć się uciążliwego problemu.

Nadmiar tłuszczu z brzucha, ud, pośladków i wielu innych, bardziej nietypowych miejsc, można usunąć za pomocą liposukcji. Czym jest liposukcja? To zabieg polegający na odessaniu tłuszczu za pomocą rurki podłączonej do urządzenia przypominającego odkurzacz. Rurka wprowadzana jest przez chirurga w miejscach jak najmniej widocznych, przez niewielkie otwory w skórze. Jest to niestety zabieg bardzo inwazyjny, niosący za sobą ryzyko powikłań, jednak jego efekty są po prostu spektakularne. Czy każdy może zdecydować się na zabieg liposukcji? Niestety nie. Jest on przeznaczony dla osób o dobrym zdrowiu. Zabieg jest dość kosztowny, choć ceny wahają się w zależności od kliniki, w której zostanie przeprowadzony. Zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem, który zleci nam wykonanie niezbędnych badań i na tej podstawie zdecyduje, czy kwalifikujemy się do zabiegu.

Odpowie też na wszystkie nurtujące nas pytania i pomoże zdecydować, czy rzeczywiście medycyna estetyczna jest dla nas odpowiednim wyjściem. Liposukcja wiąże się z bólem i koniecznością dość długiej rehabilitacji. Po zabiegu, który wykonywany jest zazwyczaj pod narkozą, kilka dni musimy pozostać w klinice. Po tym czasie konieczne jest noszenie odzieży uciskowej, dzięki której zapobiega się powstawaniu siniaków i krwawieniu. Efekty widoczne są od razu, choć na ostateczny efekt musimy poczekać nawet kilka miesięcy.

Więcej szczegółów na medycyna estetyczna Kraków.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.