Multi-level marketing

Jak zacząć marketing sieciowy? Poznaj podstawy MLM

by

Przed podjęciem decyzji musisz zadać sobie serię bardzo istotnych pytań. Pozwolą Ci one lepiej zorientować się w Twojej sytuacji. Najlepiej weź kartkę i długopis i rozpisz sobie wszystkie punkty.

Po pierwsze zastanów się, dlaczego chcesz zacząć marketing sieciowy z daną firmą. Wypisz wszystkie jej zalety oraz wady. Porównaj jej działania z konkurencją. W ten sposób będziesz się mógł upewnić, że decyzja, którą planujesz podjąć, jest właściwa. Jeżeli nie będziesz przekonany, możesz obok, w taki sam sposób rozpisać konkurentów.

Następnie przemyśl kwestie finansowe. Musisz wiedzieć, ile chcesz zarabiać. Ta kwota będzie zupełnie inna w przypadku osób, które chcą wyłącznie sobie dorobić. Jeżeli chcesz się utrzymywać wyłącznie z MLM to musisz znać swoje miesięczne wydatki. Istotne jest również to, w jakim czasie będziesz w stanie dojść do zamierzonych zarobków. Na początku bardzo dobrze musisz mieć jakieś źródło dochodu, które pozwoli Ci przetrwać.

Następnie zastanów się nad tym, ile czasu możesz dziennie, aby zacząć marketing sieciowy. Na początek nie musi to być duża ilość czasu. Już godzina dziennie potrafi dać satysfakcjonujące efekty. Znacznie ważniejsza jest tutaj systematyczność. To dzięki niej zaczniesz się rozwijać.

Jeżeli chcesz się bardzo dobrze przygotować, to już na tym etapie możesz przygotować sobie kontakty do np. 100 osób, którym będziesz chciał zaproponować produkt lub dołączenie do struktury. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek przeczytaj: jak zacząć marketing sieciowy

Zapisz się i zacznij działać w MLM!

Przeważnie do struktury mogą dodać Cię inni konsultanci. To im zależy na tym, abyś znalazł się w ich szeregach. Niektóre strony prowadzą również rekrutację online. Na oficjalnej stronie firmy możesz wypełnić zgłoszenie, a następnie zostanie Ci przydzielony mentor, który znajduje się w Twojej okolicy.

Po wypełnieniu formalności otrzymasz materiału edukacyjne, z którymi dobrze jest się zapoznać. Następnie zacznij umawiać spotkania. Nie przejmuj się tym, że na początku może nie być widocznych efektów. Wraz ze zdobytym doświadczeniem Twoja skuteczność znacznie się poprawi.

Spróbuj zbudować dobre relacje z mentorem. W większości przypadków są to osoby, które mogą Cię naprawdę wiele nauczyć. Niestety zdarzają się również osoby, które po zapisaniu Cię w swoje struktury nie będą się angażowały w Twój rozwój. Niezależnie od tego, na jaką osobę trafisz, szukaj wsparcia wśród liderów oraz bardziej doświadczonych sprzedawców.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.