Jak wybrać dobre wentylatory ścienne

by

Wentylatory ścienne to elementy wentylacji miejscowej, które służą do zwiększenia wydajności cyrkulacji powietrza, pomagają usunąć zanieczyszczenia, wilgoć i brzydkie zapachy. Wykonane są zarówno w kwadratowej, jak i okrągłej konstrukcji, dzięki czemu można je zamontować w dowolnym miejscu. Urządzenia te wykorzystywane są w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej oraz w sektorze przemysłowym.

Jakie są rodzaje wentylatorów ściennych

Najpopularniejszym wentylatorem jest osiowy ścienny. W tym modelu wirnik umieszczony jest na osi, a ruch powietrza odbywa się wzdłuż niej, co umożliwia zarówno nawiew, jak i wywiew. Producenci oferują także wentylatory promieniowe, w których ruch powietrza odbywa się prostopadle do osi zamontowanego wirnika.

Kolejnym rodzajem wentylatora ściennego jest wyciągowy. Praca takiego urządzenia polega głównie na wysysaniu powietrza z budynku na zewnątrz. Te modele doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, ale najczęściej wykorzystywane są w kuchni czy łazience. Pozwalają regulować poziom wilgotności oraz usuwają przykre zapachy. Mogą zostać również wyposażone w dodatkowe funkcje takie jak czujnik wilgoci, czujnik ruchu albo timer.

Wywiewne wentylatory ścienne to także wentylatory mechaniczne, w których ruch powietrza odbywa się poprzez wentylator. Dodatkowo potrzebne są nawiewniki, przez które powietrze napływa do wnętrza i kratki wentylacyjne, przez które powietrze dostaje się do urządzenia, a następnie wyrzucane jest na zewnątrz, przy czym wymusza kolejne nawiewy czystego powietrza. Ten rodzaj wentylatora ściennego jest dość tani zarówno jeśli chodzi o zakup i montaż, jak i eksploatację. Urządzenia skutecznie pracują w różnych warunkach atmosferycznych niezależnie od pory roku i spotykane są najczęściej w mieszkaniach i domach.

Jeszcze innym typem wentylatora ściennego jest łazienkowy, który warto zakupić z funkcją czujki wilgoci. W ten sposób będzie można ustawić sprzęt tak, aby włączał się sam, kiedy wilgotność w łazience osiągnie konkretny poziom. Może być również zaprogramowany na działanie pod wpływem ruchu, kiedy tylko będziemy korzystać z łazienki.

Które wentylatory ścienne stosuje się w przemyśle

Do przemysłu najlepszym rozwiązaniem są wentylatory ścienne, które nie tylko służą do wymiany powietrza, ale także oczyszczają pomieszczenie ze szkodliwych pyłów i gazów. Warto więc zwrócić uwagę na wysoką wydajność takiego sprzętu i niezawodność.

Na rynku znajdziemy wiele modeli, które różnią się od siebie konstrukcją oraz zastosowaniem. Trzeba więc przy wyborze odpowiedniego urządzenia, dokładnie zastanowić się, gdzie będzie użytkowane. Pomoc w wyborze idealnego wentylatora ściennego można uzyskać od pracowników firmy FANTECH

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.