Własny salon kosmetyczny

by

Duże zainteresowanie usługami kosmetycznymi, zarówno kobiet jak i mężczyzn, stwarza spore możliwości w obszarze działalności w branży beauty. Dlatego otwarcie własnego salonu kosmetycznego pozwala nie tylko dobrze wykorzystać swoją pasję, ale może stać się źródłem utrzymania. Analiza konkurencji i niezbyt wygórowane ceny pomogą na początek zbudować własną markę i zdobyć stałych klientów na zabiegi. Zanim jednak zamierzone plany staną się faktem, warto poznać specyfikę takiej działalności oraz zapoznać się z wszystkimi wymogami, których spełnienie jest niezbędne, aby stworzyć miejsce nie tylko atrakcyjne dla przyszłych klientów, ale i zgodne z wszelkimi wytycznymi, ustalonymi dla lokali świadczących takie usługi.

Na co zwrócić uwagę, otwierając salon piękności

Przede wszystkim, aby otworzyć salon kosmetyczny, nie potrzeba posiadać zezwoleń czy koncesji. Nie trzeba również mieć kierunkowego wykształcenia, choć z pewnością będzie ono przydatne w budowaniu zaufania klientów. Można jednak pokusić się o udział w szkoleniach lub kursach doskonalących umiejętności, by poczuć się pewniej w proponowanych przez siebie usługach. Założenie jednoosobowej firmy nie przeszkadza w zatrudnieniu wykwalifikowanych pracowników i zbudowaniu zespołu, który profesjonalnie będzie wykonywał wszelkie zabiegi upiększające. W tym celu należy wypełnić wniosek o zarejestrowanie firmy, w którym trzeba uwzględnić:

  • Nazwę firmy
  • Adres
  • Datę rozpoczęcia działalności
  • Kod PKD
  • Numer rachunku bankowego
  • Rodzaj księgowości
  • Wybraną formę opodatkowania

Podczas rejestracji firmy można podać prywatne konto bankowe, jednak dużo lepszym rozwiązaniem będzie w przyszłości otworzyć firmowy rachunek. Najlepsze konto firmowe można znaleźć, zapoznając się z ofertami banków.

Wymagania sanepidu i sprzęt niezbędny w salonie piękności

Prowadzenie usług kosmetycznych wymaga zachowania określonych wytycznych w zakresie higieny. Warto więc skontaktować się z sanepidem, by dowiedzieć się, jakie warunki muszą być bezwzględnie stosowane w salonie piękności. Używany sprzęt musi być sterylny oraz sprawny technicznie. W zależności od zakresu usług, dobry salon powinien być wyposażony w szafki na kosmetyki, łóżka kosmetyczne, stanowiska do wykonywania manicure, lustra oraz urządzenia i kosmetyki dobrej jakości do wykonywania zabiegów upiększających. 

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.