Zdobywaj wiedzę…

by

Zdobywać wiedzę można na różne sposoby, a w ostatnich latach na coraz większej popularności zyskuje nauka drogą online. Okazuje się, że odpowiednio przygotowana platforma e-learningowa skutecznie może zastąpić fizyczną obecność w sali wykładowej. Pozwala ona bowiem na wysłuchanie wykładu czy kontakt z profesorem. Spokojnie z tej formy kształcenia mogą korzystać również osoby decydujące się na studia pedagogiczne – ważne jest jednak, by wybrać odpowiednie kształcenie.

Gdzie można kształcić się drogą online?

Jedną z uczelni wprowadzającą możliwość studiowania online jest WSZIP w Wałbrzychu, która jednak nie rezygnuje ze standardowej formy zajęć. To student decyduje, czy chciałby fizycznie uczestniczyć w wykładach, czy może dołączyć do nich drogą internetową. Specjalna forma e-learningowa sprawia, że w bezproblemowy sposób można brać udział w danych zajęciach, ma się możliwość aktywnego w nich uczestniczenia poprzez zadawanie pytań prowadzącemu czy prowadzenie rozmowy z innymi uczestnikami kursu.

Czy studia pedagogiczne drogą online to dobry pomysł?

Studia pedagogiczne to wymagają dziedzina, która wiąże się z przyswojeniem sporej dawki wiedzy. Wsparciem w tym zakresie są merytoryczne i ciekawe zajęcia, w których uczestniczyć można w formie online. W pewnych przypadkach lepiej jest wziąć udział w wykładzie w taki właśnie sposób, niż tracić czas i energię na dojazdy, co może przekładać się na większe zmęczenie i brak koncentracji. Wybrane jednak zajęcia (np. taniec w edukacji) nie mogą być owocnie przeprowadzone drogą online. W uzasadnionych przypadkach istnieje więc konieczność udania się na uczelnię – oznacza to, że przedmioty, które wymagają bezpośredniego kontaktu z prowadzącym, z pewnością odbędą się właśnie w takiej formie.

Z pewnością nauczanie drogą online może być równie skuteczne, co tradycyjne uczęszczanie na uczelnię. Nowe technologie dają dużo możliwości i pozwalają na wysoką jakość kształcenia. Ze szczegółami zapoznać można się pod linkiem: https://wwszip.pl/formy-studiowania/

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.