Wszystko do pielęgnacji brody

by

Niekontrolowana męska broda może nie tylko zaburzać estetyczny wizerunek twarzy jej posiadacza. Przede wszystkim przyczynić się może do licznych problemów związanych z naruszeniem struktury skóry pod włosami, infekcji oraz uciążliwego swędzenia. Warto więc, decydując się na stworzenie pięknej brody czy wąsów odpowiednio pielęgnować i kontrolować swój zarost. Do tego celu potrzebne będą liczne akcesoria, dzięki którym broda będzie zawsze świetnie się prezentowała.

Odpowiednie przycięcie brody to podstawa

Jak wiadomo, męski zarost rośnie zwykle w sposób nierównomierny, więc odpowiednie przycinanie jest kluczowe jeśli chodzi o przygotowanie brody na określony styl. Do usuwania zbędnego zarostu zwykle stosuje się odpowiednie woski depilacyjne oraz maszynki do golenia, w przypadku wąsów oraz przycinania dłuższej brody można zamówić stosowane zwykle przez barberów nożyczki i specjalne maszynki. Przy całkowitym czyszczeniu fragmentu skóry z zarostu warto pamiętać o dobraniu odpowiedniej odżywki czy preparatu zmiękczającego strukturę włosów oraz niwelującego ewentualne podrażnienia skóry i jej pieczenie.

Pielęgnacja zarostu i skóry też jest ważna

Aby broda była pięknie uformowana, lśniąca i miała odpowiedni kolor potrzeba również dodatkowych odżywek. Sklep Barbersupply.pl ma do dyspozycji wiele olejków i wosków do pielęgnacji zarostu, które przy regularnym codziennym stosowaniu będą doskonale odżywione. Zawarte w nich olejki, balsamy i naturalne roślinne ekstrakty zadbają nie tylko o prawidłową strukturę włosa, lecz także o skórę, którą są one pokryte. Pielęgnacja brody przy stosowaniu takich preparatów jest bardzo prosta: wystarczy zaaplikować kilka kropel na brodę i dokładnie wetrzeć je w zarost. Następnie wystarczy przeczesać go grzebieniem i to wszystko. Dzięki dobranym składnikom preparat pozwala nie tylko odżywić włosy, zapobiega również efektom ich przetłuszczania się, oraz niweluje problemy z zaplątywaniem się włosów.

Czy brodę trzeba układać?

Aby nadać odpowiedniego wyglądu zarostowi, trzeba również dbać o odpowiednie ułożenie włosów. Dzięki balsamom nie tylko doskonale usuwamy brud i odżywiamy włosy, wspomagają one również proces formowania zarostu. Pielęgnacja brody z wykorzystaniem wosków i balsamów jest bardzo prosta, bowiem niektóre składniki wpływają również na nadanie sprężystości zarostowi. Zapobiega to łamliwości włosów oraz skłonności do zaplątywania się. Można więc będzie zadbać zarówno o niewielki zarost, jak i bardziej zaawansowane brody przy bardzo niewielkich kosztach. Więcej artykułów do pielęgnacji brody znajdziesz na: https://barbersupply.pl/cat-pol-1214553889-BRODA-I-WASY-Olejki-do-brody.html

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.