Właściwości odżywcze mleczka migdałowego

by

Mleczko migdałowe odznacza się nie tylko kojącym zmysły zapachem, ale także wyjątkowymi właściwościami pielęgnującymi skórę. Delikatne mydło w płynie z dodatkiem mleczka migdałowego pozwoli uczynić z każdej kąpieli lub prysznica rytuał, pozwalający przenieść się myślami w sam środek śródziemnomorskiego lata, wypełnionego naturalnymi, roślinnymi aromatami, a jednocześnie zadba w pełni o właściwe nawilżenie, wygładzenie i oczyszczenie skóry.

Mleczko migdałowe do mycia zawiera wyjątkowo cenny składnik, jakim jest olej z migdałów, używany powszechnie w przemyśle kosmetycznym ze względu na swoje właściwości nawilżające i wygładzające skórę. Znajdujące się w nim witaminy A, B1, B2, B6, D i E wspaniale pielęgnują urodę, przywracając skórze miękkość. Olej z migdałów ma także właściwości przeciwzmarszczkowe i stosowany jest przy różnego rodzaju podrażnieniach skóry, jako środek łagodzący.

Mydło w płynie z mleczkiem migdałowym  to kolejny kosmetyk do codziennej pielęgnacji marki Le Petit Marseillais, słynącej od lat z wykorzystywania naturalnych składników pochodzących z okolic siedziby firmy – francuskiej Prowansji, której symbolem stały się pola kwitnącej lawendy. Mydło w płynie z dodatkiem mleczka migdałowego swoim zapachem przywodzi na myśl śródziemnomorski, skąpany w pełnym słońcu i uwodzący aromatami ogród, wypełniony drzewami migdałowymi. Słodki zapach mleczka powoduje, że poza myciem ciała, ma ono także właściwości aromaterapeutyczne. Pozwala dobrze zacząć dzień od porannego prysznica lub odprężyć się po zawodowych i prywatnych obowiązkach w trakcie wieczornego rytuału pielęgnacyjnego. Mydło o pH neutralnym dla skóry zawiera wyłącznie substancje biodegradowalne, nie jest więc szkodliwe dla środowiska naturalnego. Znajdujące się w nim składniki nawilżające naturalnego pochodzenia, skutecznie pielęgnują skórę na całym ciele, pozostawiając ją miękką i wygładzoną. Kosmetyk może być codziennie stosowany, nawet przez osoby o skórze wyjątkowo wrażliwej na inne środki myjące.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.