Transport zwłok z zagranicy

by

Sprowadzanie zwłok, transport zwłok z zagranicy czy też innymi słowy mówiąc, przewóz zwłok z zagranicy to usługi, na które mamy nawet duże zapotrzebowanie. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ coraz swobodniej poruszamy się po świecie i niestety, czasami ludzie umierają poza granica kraju. Takie jest życie. Nikt przecież nie przewidzi różnych zdarzeń, a tym bardziej śmierci.

W takich okolicznościach oferty w rodzaju: sprowadzanie zwłok, transport zwłok z zagranicy czy też przewóz zwłok z zagranicy są po prostu jak znalazł. Dobrze, że nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem firm, które takie usługi świadczą. Trzeba tutaj wyraźnie podkreślić, że nie każdy zakład pogrzebowy może realizować przewozy zwłok z zagranicy, niestety. Żeby to móc robić, trzeba mieć koncesję. Takie są uwarunkowania prawne i nic na to nie można poradzić. Nawiasem mówiąc, gdyby tak nie było, w tym obszarze zaistniałby po prostu chaos, a na to nie można sobie pozwolić. To nader poważne sprawy, ale tego chyba nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, bo rozumie się to samo przez się.

Jeśli ktoś z naszych bliskich zmarł za granicą, mamy rzeczywiście kłopot. Już sama śmierć to tragedia, a do tego jeszcze dochodzi kwestia transportu zwłok. Część osób w takich przypadkach decyduje się na skorzystanie właśnie z firm realizujących takie przewozy. Nie da się przecież przewieźć zmarłej osoby w prywatnym samochodzie. To oczywiste. Ale jest jeszcze inna możliwość. Mianowicie, można też zagranicą dokonać kremacji zwłok i wówczas urnę z prochami przewieziemy sami. Żeby nie było żadnych wątpliwości, trzeba mieć do transportu stosowne dokumenty, ale te otrzymujemy wraz ze skremowanym ciałem.

Trudno powiedzieć, który sposób postępowania jest tańszy, ale na pewno ten drugi jest wygodniejszy. Każdy, kto tylko znajdzie się w takiej sytuacji, zrobi tak, jak mu będzie wygodniej, więc nie będziemy nikomu niczego narzucać. Dobrze, że istnieją w ogóle takie możliwości, bo w przeciwnym wypadku gros osób miałoby problem.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.