Skuteczne sposoby na odparzenia u niemowląt

by

Skóra niemowlęcia jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Choć pokrywa ją płaszcz hydrolipidowy, który tworzy barierę ochroną, mającą za zadanie osłaniać skórę dziecka przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, to niestety nie jest on jeszcze w pełni rozwinięty i nie do końca spełnia swoje zadania. Dlatego właśnie tak łatwo dochodzi do podrażnień skórnych u noworodków i niemowląt. Na szczęście istnieją sprawdzone środki do pielęgnacji i ochrony nadmiernie wrażliwej skóry małego dziecka. Skutecznie zabezpieczają ją przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych i efektywnie chronią przed odparzeniami pieluszkowymi.

Powszechny problem skórny dotykający noworodki i niemowlęta

Niemowlęta nie kontrolują potrzeb fizjologicznych, dlatego przez niemal całą dobę przebywają w pieluszce. Niestety wilgoć w niej zgromadzona nie wpływa pozytywnie na ich skórę. Wilgotne środowisko sprzyja powstawaniu stanu zapalnego skóry, która narażona na długotrwałe, niekorzystne jej działanie staje się zaczerwieniona i podrażniona. Odparzenia pieluszkowe u niemowląt to dość powszechny problem i zdarza się nawet przy prawidłowej pielęgnacji dziecka. Można jednak z nim skutecznie walczyć stosując odpowiednie środki efektownie chroniące skórę niemowlęcia. Ochronny krem przeciw odparzeniom JOHNSON’S® Baby to preparat, który może być bezpiecznie stosowany w okolicach pieluszkowych już od pierwszego dnia życia dziecka.

Skuteczna ochrona, o jakiej marzy twoje dziecko

Są przeróżne – mniej lub bardziej skuteczne sposoby na odparzenia u niemowląt. W przypadku najmłodszych nie można jednak eksperymentować. Stosowanie przypadkowych, niesprawdzonych środków może tylko pogorszyć stan skóry. Prawidłowa higiena okolicy pieluszkowej, odpowiedni ich dobór i częsta wymiana, a przede wszystkim delikatny preparat do pielęgnacji i ochrony tej wrażliwej partii skóry zminimalizują ryzyko podrażnień. Odparzenia u noworodka to dość powszechny problem, ale ochronny krem JOHNSON’S® Baby błyskawicznie się z nimi upora.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.