Odchudzanie nie powinno być stresujące

by

Odchudzanie często jest nieskuteczne. Wracanie do poprzedniej wagi, a nawet nabieranie coraz większej nadwagi – to dosyć powszechne. Warto zwrócić uwagę na to, że dieta i trening to nie jedyne czynniki wpływające na realizację celu sylwetkowego. Dużą rolę odgrywają tutaj czynniki psychologiczne.

Napięcie jest niewskazane

Niestety, jeśli zbyt mocno nam na czymś zależy, zwykle tego nie osiągamy. Ciągłe skupienie na liczeniu kalorii, codzienne ważenie się i oglądanie w lustrze – przynosi efekt odwrotny od oczekiwanego. Warto pomyśleć o możliwie najspokojniejszym podejściu do odchudzania. W przeciwnym razie można nabawić się nawet zaburzeń odżywiania, np. kompulsywnego objadania lub bulimii. 

Aby redukcja kilogramów się powiodła, warto unikać zbyt rygorystycznych warunków diety i planu treningowego. W przypadku skłonności do obsesyjnego liczenia kalorii i makroskładników, dobrym rozwiązaniem będzie dieta pudełkowa Rzeszów jest jednym z miast, w których istnieje możliwość zamówienia fit cateringu z dowozem. To opcja nie tylko dla zapracowanych, którym brakuje czasu. Będzie ułatwieniem również dla osób, które nie radzą sobie z planowaniem i przygotowywaniem dań. 

Podobnie jest w przypadku treningu – warto, żeby sprawiał przyjemność. Jeśli ćwiczenia są katorżniczą walką, łatwo się wypalić i poddać. O ile dana forma ruchu nie daje satysfakcji od dłuższego czasu, najlepiej poszukać innej. Taniec, pływanie lub jazda na rowerze w odpowiednich dawkach może również wspomagać odchudzanie. Lepiej zrobić to w zgodzie ze sobą niż walczyć z naturalnymi skłonnościami. Powoli i w odpowiednim rytmie. Pozwoli to rozwinąć zdrowe nawyki i zrealizować cele długofalowo – zwłaszcza jeśli zostanie połączone z odpowiednim odżywianiem.

Dieta pudełkowa – jaką firmę wybrać

– oferującą różne zestawy diet,

– uwzględniającą indywidualne potrzeby,

– konsultującą wyżywienie z dietetykiem,

– gotującą smacznie i zdrowo,

– dowożącą posiłki punktualnie, w wybrane miejsce pracy lub zamieszkania.

Profesjonalnie dobrana dieta będzie smaczna i skuteczna. Warto przetestować dzień próbny, który często oferują firmy cateringowe. Taki dzień jest zwykle w promocyjnej cenie.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.