Na co zwrócić uwagę wybierając rolety wewnętrzne?

by

Rolety wewnętrzne w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Coraz częściej zastępują ciężkie zasłony i niepraktyczne żaluzje. Jednak nieumiejętnie dobrane rolety mogą niekorzystnie wpłynąć na wygląd danego wnętrza, dlatego ważne jest, żeby wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu. Temu właśnie będzie poświęcony dzisiejszy artykuł.

Styl rolet – dobierz go do reszty pomieszczenia

Na rynku w tej chwili dostępna jest ogromna ilość rolet w równie dużej gamie stylów. Jednak na szczęście można je wszystkie podzielić na trzy główne kategorie:

  • Rolety klasyczne – są najbardziej uniwersalne. Pasują do każdego wnętrza, ale najlepiej prezentują się w tradycyjnie umeblowanych pomieszczeniach, zwłaszcza w duecie z bardzo grubymi zasłonami.
  • Rolety industrialne – jeżeli stare fabryki, lofty czy też browary stanowią dla Ciebie źródło inspiracji, zdecyduj się na szare, grafitowe lub czy też białe. Doskonale sprawdzą się one we wnętrzach, gdzie panuje stal, cegła i beton.
  • Rolety minimalistyczne – cenisz skandynawską elegancję bez przepychu? W takim razie do swojego domu lub mieszkania wybierz nieprzepuszczające światła rolety w delikatnych, pastelowych kolorach. Stworzą one ciepły, a jednocześnie skromy klimat kojarzony z północnymi trendami.

Otworzyć się na światło czy nie

Kolejną kwestią, jaką trzeba wziąć pod uwagę, jest stopień przepuszczalności światła, gdyż na rynku dostępne są dwa typy rolet:

  • Nieprzepuszczające światła – najczęściej stosuje się je w takich pomieszczeniach jak łazienka, pokój dziecięcy czy też sypialnia. Tego rodzaju produkt doskonale zaciemnia dane pomieszczenie i pozwala na zdrowy i niczym niezakłócony sen lub na zachowanie prywatności podczas korzystania z łazienki z oknem.
  • Przepuszczajcie światło – ich przeznaczeniem są kuchnie, salony lub pracownie. Pozwalają na zachowanie prywatności i odgrodzenie się od mocnego słońca, bez potrzeby rezygnowania z dodatkowego naturalnego światła w pomieszczeniu.

Jak rodzaj montażu rolet wybrać

Możesz zdecydować się na dwie najpopularniejsze metody montażu:

  • Inwazyjna – rolety montowane są do okna za pomocą dołączonych w zestawie śrub. Dzięki temu dobrze trzymają się konstrukcji i pozostają na swoim miejscu.
  • Bezinwazyjna – rolety zaczepiane są o ramę okna za pomocą specjalnych chwytaków. Nie wymaga się w tym przypadku wiercenia dziur w oknie.

Jeżeli podczas wyboru rolet będziesz kierować się naszymi wskazówkami, z pewnością uda Ci się wybrać idealny egzemplarz do Twojego domu lub mieszkania.

Zapraszamy na ANWIS!

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.