Medycyna estetyczna a kosmetologia – różnice

by

Medycyna estetyczna i kosmetologia to dziedziny, które często zestawia się razem. Jest to oczywiście naturalne, gdyż obie dotyczą poprawy wyglądu i zapobieganiu procesom starzenia. Robią to jednak na inne sposoby. Duże różnice zauważyć można zwłaszcza w wykształceniu takich specjalistów jak kosmetolog i lekarz medycyny estetycznej. W tym artykule przyjrzymy się dokładnie co odróżnia te dwa obszary.

Medycyna estetyczna a kosmetologia

Kosmetologia obejmuje różnego typu zabiegi pielęgnacyjne. Mają one za zadanie albo spowalniać procesy starzenia, albo poprawiać wygląd. Są one jednak nieinwazyjne. Zabiegami, które naruszają barierę skóry zajmuje się już medycyna estetyczna. Dlatego też sięgają po nią częściej osoby, które chcą poradzić sobie z widocznymi oznakami starzenia lub niedoskonałościami wyglądu wymagającymi konkretnych rozwiązań. Kosmetologia duży nacisk kładzie na działania profilaktyczne.

Przykładami zabiegów kosmetycznych są regulacja brwi, depilacja laserowa, peeling twarzy. Przykładami zabiegów medycyny estetycznej natomiast są aplikacja botoksu, wolumetria twarzy za pomocą kwasu hialuronowego, mezoterapia igłowa, operacje plastyczne. Mogą je wykonywać jedynie absolwenci medycyny. Kosmetologiem z kolei można nazwać osobę, która uzyskała wykształcenie uniwersyteckie w tej dziedzinie albo jest absolwentem technikum o tym profilu, który dodatkowo brał udział w specjalistycznych kursach.

Do kogo się zwrócić: kosmetyczki czy lekarza?

Wiele osób może się wahać do kogo się udać: kosmetologa czy lekarza? Należy wówczas dokładnie zastanowić się, na jakim efekcie nam zależy. Jeśli chcemy wygładzić utrwalone już zmarszczki, wówczas pomoże specjalista medycyny estetycznej. Jeśli jednak zależy nam bardziej na ujędrnieniu skóry i przywróceniu jej blasku, wówczas lepszym pomysłem jest wizyta u kosmetologa. Dylemat ten często można rozwiązać udając się do salonu kosmetycznego. Większość tego typu placówek oferuje bowiem zabiegi medycyny estetycznej i posiada w swoim zespole odpowiednio wykwalifikowanych lekarzy. Dlatego też odwiedzając tego typu gabinety medycyny estetycznej można zwrócić się o radę. Salony często oferują bezpłatne konsultacje i wskazują, do którego specjalisty najlepiej się udać.

Jest wiele salonów godnych polecenia. Jednym z nich jest Coco-Time we Wrocławiu, który oferuje zabiegi zarówno kosmetyczne jak i te z obszaru medycyny estetycznej. Usługa jest więc kompleksowa i w pełni dopasowana do potrzeb klientów. Warto z niej skorzystać. Ładny wygląd przekłada się bowiem na dobre samopoczucie, pomaga podnieść pewność siebie i cieszyć się życiem. Kosmetyka estetyczna ma więc sens na wielu płaszczyznach.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.