Materiały jednorazowe dla dentysty w czasie COVID

by

Epidemia koronawirusa silnie wpłynęła zarówno na Polskę, jak i na cały świat. Problemy związane z covid-19 dotknęły wszystkich sfer i dziedzin życia. Pandemia nie ominęła również opieki zdrowotnej.

Przede wszystkim gabinety dentystyczne zmieniły sposób zapisywania się na wizyty, ich przebieg oraz przeprowadzanie leczenia. W wielu przypadkach od lekarza wymagana jest przyłbica dentystyczna. O czym warto się dowiedzieć przed umówieniem wizyty?

W jaki sposób przyjmowani są pacjenci w gabinecie dentystycznym w czasie pandemii covid-19

Zanim zdecydujemy się na wizytę w gabinecie dentystycznym, powinniśmy wykonać konsultację telefoniczną, aby stomatolog mógł przeprowadzić odpowiedni wywiad i zdecydować o tym, czy musimy umówić się na konkretny termin. Zawsze, kiedy potrzebujemy szybkiej pomocy związanej z bólem zęba, urazem, stanem zapalnym, ropieniem albo innym problemem to w takim przypadku możemy liczyć na natychmiastową wizytę w konkretnym dniu i ustalonej godzinie.

Do większości lekarzy wybieramy się z zasłoniętymi ustami i nosem poprzez własną maseczkę i przede wszystkim dezynfekujemy dłonie przed wejściem. W niektórych przypadkach wykonuje się również pomiar temperatury ciała, a także trzeba złożyć oświadczenie dotyczące naszego stanu zdrowia, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Wiele podstawowych produktów ochronnych zamówimy na stronie: https://sklep.marrodent.pl/stomatologia/akcesoria-stomatologiczne/przylbice-okulary-ochronne.html

Procedury bezpieczeństwa w gabinecie dentystycznym

Każdy gabinet dentystyczny musi spełniać konkretne wymogi oraz stosować najważniejsze procedury dotyczące higieny i bezpieczeństwa pracy. Dlatego też stomatolodzy wykorzystują w swojej pracy jednorazowe materiały, które zmieniane są wraz z wizytą nowego pacjenta. W takim miejscu przestrzega się wszelkich zasad czystości zawsze, a nie tylko w czasie trwania pandemii.

Najczęściej lekarz wykorzystuje do osłony twarzy przyłbicę dentystyczną. Pod nią ma założoną jednorazową maseczkę oraz specjalne gogle. Każde narzędzie, które używane było do przeglądu oraz leczenia pacjenta jest po każdej wizycie sterylizowane, a jednorazowe akcesoria wyrzucane są do odpowiednich śmieci.

Leczenie zębów nawet podczas epidemii jest jak najbardziej bezpieczne, ponieważ wszystkie narzędzia, fotele i meble, a nawet podłoga poddawane są dezynfekcji każdego dnia. Pozwala to ograniczyć nie tylko rozprzestrzenianie się koronawirusa, ale przede wszystkim drobnoustrojów.

Gdzie można nabyć wysokiej klasy wyposażenie do gabinetów dentystycznych

Każdy dentysta doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że trzeba systematycznie kupować nowe materiały jednorazowe oraz zainwestować w najlepszy sprzęt na rynku, który będzie użytkowany przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Żeby prowadzić taki obiekt, należy również spełnić niezbędne wymagania i warunki sanitarno-higieniczne. Dlatego też przy tego typu działalności, nie ma mowy o oszczędzaniu na jakości produktów, które wykorzystywane są przez lekarza, jak i pacjenta.

Wszelkie wyposażenie, narzędzia i jednorazowe akcesoria można znaleźć pod adresem: sklep.marrodent.pl. Firma oferuje towar dla stomatologów o różnych specjalizacjach. Możemy zamówić tam przyłbice dentystyczne, jednorazowe maseczki, rękawiczki, gogle, igły, pilniki i tacki, a nawet zestawy nagród i zabawek dla małych pacjentów.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.