Jak dbać o włosy i prawidłowo dobrać maski zależnie od potrzeb włosów

by

Prawidłowe dbanie o włosy przyprawia o ból głowy niejedną z nas! Zwłaszcza w tak wymagającym klimacie, kiedy to w ciągu jednego dnia może być piękne słońce i za chwilę padać ulewny deszcz. Dodatkowo, każda z nas poza cechami włosów, z którymi się urodziła, stosuje codziennie szereg zabiegów wpływających na ich kondycję i wygląd. Stąd palące pytanie:

Jak dbać o włosy

Przeszukując internet, znajdziemy mnóstwo poradników i zaleceń, a na półkach sklepów i drogerii – produktów do pielęgnacji włosów. Jak wśród nich znaleźć odpowiednie dla swoich potrzeb? Do tych, które należy wziąć pod uwagę, z pewnością zaliczają się maski do włosów. Aby jednak uzyskać żądany efekt, ważne jest ustalenie jaki typ włosów posiadamy, w jakim są stanie na daną chwilę oraz przeanalizowanie codziennej rutyny włosowej. Na rynku masek dostępne są: maska do włosów suchych, maska do włosów kręconych, maska do włosów farbowanych, maska z keratyną, i wiele innych.

Plan pielęgnacji włosów

Nasi sąsiedzi zza oceanu wypracowali na przełomie lat program pielęgnacji włosów, nazywany przez nich chronogramem kapilarnym (cronograma capilar) obejmującym trzy rodzaje zabiegów:

  • nawilżanie,
  • odżywianie,
  • rekonstrukcja.

Każdy z tych etapów wiąże się z zastosowaniem maski do włosów o szczególnych właściwościach.

Maska do włosów suchych

Pomaga ułożyć włosy wysokoporowate dzięki ich nawilżeniu oraz zahamowaniu puszenia. Dzięki temu pasma stają się bardziej błyszczące i łatwiej je układać. Zawarte w niej składniki nadają szorstkim i porowatym włosom miękkość. Dobór maski do włosów suchych powinien być poprzedzony analizą przyczyny ich suchości. Bardzo często na rynku spotykamy maski do włosów suchych i zniszczonych, jednak włosy suche nie zawsze są zniszczone. Analiza ta pozwoli uniknąć stosowania składników niepotrzebnie obciążających włosy.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.