Hale produkcyjne od A do Z

by

Zwiększenie produkcji firmy nie musi wiązać się z dużymi kosztami wynajmu czy stawiania budynku stacjonarnego. Do tego celu można wykorzystać również hale namiotowe, które posiadają równie dobre parametry wytrzymałościowe a są znacznie prostsze w przygotowaniu. Konstrukcje te w zależności od wykorzystania również mogą wymagać dodatkowych zezwoleń oraz dopełnienia formalności. W tym artykule sprawdzimy jak budowa hali wygląda w praktyce.

Czas używania hali namiotowej…

W zależności od tego czy planowane jest krótkotrwałe wykorzystanie obiektu, czy dłuższa organizacja linii produkcyjnej można zdecydować się na zakup bądź wynajem obiektu. Firma Kobexstal może udostępnić hale produkcyjne w wielu wersjach rozmiarów, które przy wykorzystaniu w okresie nie dłuższym niż pół roku nie będą potrzebować zezwoleń budowlanych czy przygotowania fundamentów. Dodatkowo hale namiotowe ustawia się w krótkim czasie, w kilka dni taki obiekt z posadzką oraz pełnym wykończeniem stolarki może stanąć we wskazanym miejscu.
W przypadku stałych konstrukcji potrzeba już niezbędnych pozwoleń na ich przygotowanie. Koszty przygotowania bardziej trwałych segmentów, oraz konieczność załatwienia dodatkowych formalności mogą nieco wydłużyć czas przygotowania. W zależności od typu gruntu pod budowę oraz parametrów konstrukcyjnych przygotowanie fundamentów może również stać się konieczne – poznaj ofertę naszej firmy na: https://www.kobexstal.pl/pl/hale-produkcyjne.html

Etapy przygotowania hali

Proces realizacji każdego obiektu tego typu rozpoczyna się od projektu konstrukcji. Jej model, gabaryty oraz typ budowy hali dobiera się na podstawie preferencji klienta, a także rozmiarów pozwalających na bezproblemową pracę na terenie obiektu. W przypadku konstrukcji stałych kolejnym etapem jest zdobycie dodatkowych zezwoleń, które wymagają hale produkcyjne, a następnie można przejść do montażu konstrukcji. Firma Kobexstal zapewnić może wszystkie niezbędne prace potrzebne do przygotowania hali takie jak:

1. Realizacja i dopasowanie projektu hali do wymagań klienta
2. Transport i montaż segmentów stelażu oraz pokrycia z blachy lub płyty warstwowej namiotu
3. Montaż posadzki hali a także elementów oświetleniowych
4. Przygotowanie stolarki wykończeniowej oraz instalacja bram wjazdowych.
5. Kontrola jakości mocowań oraz wytrzymałości hali w późniejszym etapie eksploatacji

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.