Czy można uprawiać sport w soczewkach

by

Osoby, u których stwierdzono wadę wzroku, często są przygnębione. Wydaje im się, że uprawienie sportów czy aktywny styl życia będą bardzo utrudnione z powodu okularów i soczewek. O ile jednak okulary faktycznie wymagają ostrożności (łatwo je przecież uszkodzić), inaczej sprawa ma się z soczewkami. Pozwalają one na kontynuację treningów bez żadnych ograniczeń!

Soczewki kontaktowe a sporty

Soczewki kontaktowe to idealne propozycja dla sportowców. Dzięki nim możliwa jest korekcja danej wady wzroku i nieograniczony kąt widzenia. W przeciwieństwie do okularów, soczewki nie reagują na zmiany temperatury: nie ulegają zaparowaniu, nie osadzają się na nich krople wody. Są także bezpieczne dla osoby aktywnej fizyczne. Okulary w trakcie aktywności fizycznej mogą ulec zniszczeniu, co powoduje zagrożenie, np. odłamki szkła mogą dostać się do oka. Soczewki pozwalają również na założenie okularów ochronnych czy kasków, co ma dodatkowo chronić sportowca w trakcie ćwiczeń. Uprawianie sportu w soczewkach jest wygodne i komfortowe. Typ aktywności nie ma znaczenia. Można biegać, ćwiczyć na siłowni, a nawet uprawiać sporty ekstremalne. Jedynie pływanie i kontakt z wodą wymaga ściągnięcia soczewek. W takim przypadku można skorzystać ze specjalnych okularów pływackich z korekcją. Więcej informacji na temat uprawiania sportu w soczewkach znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/dlaczego-warto-wyprobowac-soczewki-kontaktowe/sport

Idealne soczewki dla sportowca

Soczewki dla sportowców powinny cechować się najwyższą jakością, a to oferuje Acuvue. Soczewki tej marki nie powodują odblasków, które mogłyby utrudniać widzenie. Posiadają one także filtry UV, które dodatkowo chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wszystkie soczewki Acuvue wykonane są z miękkich i elastycznych materiałów, dzięki czemu są komfortowe do noszenia. Producent opatentował również technologie nawilżające, które zmniejszają ryzyko zaczerwienienia oczu oraz takich dolegliwości jak pieczenie i swędzenie. Soczewki są dedykowane dla różnych wad wzroku, każda osoba znajdzie więc odpowiednie dla siebie. Użytkownik ma także wybór w zakresie częstotliwości używania soczewek. Może sięgnąć po soczewki jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Warto wspomnieć, że marka Acuvue cieszy się ogromnym zaufaniem wśród specjalistów.

Jak powszechnie wiadomo, sport to zdrowie. Nie ma powodu, aby osoby z wadą wzroku z niego rezygnowały. Niezbędne są im jednak odpowiednie soczewki, które zapewniają komfort i umożliwią idealne postrzeganie. Osoba aktywna fizycznie może na cały dzień zapomnieć, że doskwiera jej jakikolwiek problem z oczami i skupić się w pełni na treningu bądź zawodach.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.