Czy minimalistyczne wnętrze może być przytulne

by

Czy nowoczesne, minimalistyczne wnętrze musi przywodzić na myśl sterylne, chłodne pomieszczenie rodem z biurowca? Oczywiście, że nie. Jak przekonują architekci wnętrz, nawet przy zachowaniu skromnej kolorystyki i zastosowaniu minimalistycznych rozwiązań można cieszyć się ciepłym, przytulnym wnętrzem.

Dominującymi barwami w ostatnich latach we wnętrzach była biel oraz czerń. Świetnie wpisują się one do stylu minimalistycznego. Doskonałym uzupełnieniem tej oszczędnej kolorystyki są naturalne materiały wykończeniowe. Najłatwiej rezultat ciepłego i klimatycznego wnętrza osiągnąć przy pomocy drewna. Materiał ten może pojawić się pod postacią mebli lub elementów wykończeniowych. W kuchni otwartej na salon można go zastosować jako blat kuchenny. Dobrze również gdy pojawi się na podłodze. Proste w formie, minimalistyczne kanapy o jasnym obiciu będą dobrze komponować się z drewnianym stolikiem kawowym. Dobrze gdy drewno obecne jest w całym pomieszczeniu pod przeróżną postacią. Na przykład drewnianych ram lub lamp.

Lastryko we wnętrzu


Dekoratorzy wnętrz często proponują nietuzinkowe zastosowania typowych materiałów. Weźmy chociażby pod uwagę tradycyjne lastryko, którym jeszcze do niedawno wykańczano głównie klatki schodowe. Dzisiaj lastryko może być elementem dekoracyjnym w łazience a nawet kuchni. Może zastąpić płytki ceramiczne na ścianie w kuchni. Prawdziwym hitem jest również farba tablicowa. Wskazana zwłaszcza tam gdzie mieszkają małe dzieci. Z jej zastosowaniem trzeba jednak uważać. Najlepiej za jej pomocą pomalować jedną ścianę. Zbyt małe pomieszczenia mogą być stanowczo przytłoczone rezultatem.

Dekorator wnętrz na pomoc


Czerń pozwoli nadać całemu wnętrzu eleganckiego charakteru. Gdy dysponujemy mieszkaniem o niewielkim metrażu najlepszym zabiegiem jest zastosowanie czerni pod postacią prostych, oszczędnych w formie dodatków. My postanowiliśmy udać się po poradę do profesjonalisty – dekoratora wnętrz z Warszawy. Zapytany przez nas jak zastosować czerń we wnętrzach zachęca do kupna czarnych lamp. Jak twierdzi prawdziwym hitem są lampy, umieszczone na długim kablu i oprawione geometrycznym abażurem składającym się z prostych metalowych elementów. Nasz ekspert, bardzo popularny dekorator wnętrz Warszawa wskazuje również na pojawienie się nowego materiału wykończeniowego. Mowa o lapitecu. Dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne można go z powodzeniem stosować w kuchni jako blat kuchenny. W zachwyt wprawia też głęboka czerń jaka się z niego zwykle wydobywa.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.