Brudna kanapa w domu – jak sobie z tym poradzić

by

Twoje dziecko uwielbia czekoladę i lody, a brudne ręce wyciera w fotel? Oglądaliście film z przyjaciółmi i komuś na kanapę spadła pizza, obficie polana ketchupem? Lubiłaś pracować, siedząc z laptopem i kawą na tapczanie, aż nagle wydarzyło się nieszczęście (laptop przeżył, łóżko – niekoniecznie)? Twój pies się starzeje i coraz częściej zdarza mu się, że nie trzyma moczu (w dodatku w ten sposób „upiększa” sofę)? Co robić w takiej sytuacji? Czyścić samemu? A jeśli się nie uda albo, co gorsza, na tapicerce pojawią się plamy?

Szorowanie albo niewłaściwy środek zamiast pomóc, może uszkodzić tkaninę. Jednak nie martw się – nie musisz sama doprowadzać mebli do stanu używalności. Zrealizujemy czyszczenie kanap, krzeseł, poduszek czy foteli. Wystarczy, że do nas zadzwonisz, a na umówioną godzinę stawimy się z potrzebnym sprzętem.
Profesjonalne czyszczenie mebli pomaga przywrócić meblom ich pierwotny blask. Wraz z zabrudzeniami usuwamy kurz, włosy, kłaki zwierząt domowych, a nawet alergeny, jak pyłki kwiatowe czy roztocza i ich odchody. Wyobrażasz sobie obudzić się rano bez zapchanego nosa (nawet jesienią albo zimą)? Tak właśnie będzie po czyszczeniu kanapy – wreszcie weźmiesz głęboki oddech. W trakcie czyszczenia ekstrakcyjnego nie przemaczamy tkanin, więc możesz być spokojna o swoje panele i dywany. Meble będą przez chwile wilgotne, ale niedługo wyschną – w zależności od wielkości wystarczy już godzina lub dwie, choć oczywiście zalecamy, aby pozwolić im dochodzić do siebie nawet całą dobę. Pamiętaj o dobrej cyrkulacji powietrza – to sprzyja wysychaniu. Już wkrótce we własnym mieszkaniu będziesz się cieszyć czystością i poczuciem świeżości. Teraz już bez skrępowania możesz zaprosić gości na kawę i zasiąść z nimi na wyczyszczonej kanapie!

Pamiętaj, że tapicerkę mebli warto czyścić regularnie. Pozbędziesz się w ten sposób brudu i alergenów, a także odświeżysz wnętrze swojego domu (zwłaszcza salonu). Narożniki, sofy, tapczany, kanapy, fotele, krzesła – na nowo staną się jego ozdobą.

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.