4 rodzaje oświetlenia łazienkowego

by

Łazienka jako jedno z nielicznych pomieszczeń w domu wymaga wysokiej jakości, dobrze zaprojektowanego oświetlenia. Efektywne oświetlenie łazienki to tak naprawdę kilka rodzajów świateł skoordynowanych w jeden system. Ponieważ nie ma jednego, uniwersalnego rodzaju oświetlenia łazienkowego, które spełniałoby wszystkie potrzeby, zwykle zapewnia to połączenie trzech lub czterech oddzielnych lamp.

Lampy sufitowe 

To oprawa lub kilka opraw umieszczonych w suficie łazienki, zwykle pośrodku. Oświetlenie sufitowe zapewnia ogólne oświetlenie łazienki. Jest zwykle sterowane za pomocą przełącznika w pobliżu drzwi. Lampa sufitowa oświetla tło podczas wykonywania czynności przy lustrze. Rzadko kiedy lampa sufitowa jest jedynym źródłem światła w łazience.

Kinkiet

Kinkiety do łazienki są zazwyczaj montowane parami, po jednym z każdej strony lustra. Kinkiet łazienkowy stanowią doskonałe źródło oświetlenia, ponieważ dodają delikatne cienie na twarzy. Daje to lepsze efekt niż kierowanie światła bezpośrednio na twarz. Ponieważ kinkiety są zwykle umieszczone na wysokości głowy lub nieco wyżej, są bardziej widoczne niż inne rodzaje oświetlenia łazienkowego i stanowią element dekoracyjny łazienki. Duży wybór kinkietów znajdziesz na https://www.strefalamp.pl/kinkiety-lazienkowe

Żyrandol 

Żyrandole rzadko są niezbędne w każdym pomieszczeniu, a tym bardziej w łazience, ale robią fantastyczne wrażenie. Żyrandole są efektowne. Kiedy żyrandol znajduje się nad wanną, można poczuć się jak w pięciogwiazdkowym hotelu. Jeśli łazienka nie jest wyjątkowo duża, należy postarać się, aby żyrandol był mniejszy, by zachować proporcje wszystkich elementów wystroju.

Podświetlane lustra

Oświetlenie lustra może nie wystarczyć, żeby zapewnić dostateczną ilość światła do całej łazienki. Niektórzy używają go jako oświetlenia nastrojowego, a inni używają po prostu do robienia makijażu lub golenia. Istnieje kilka różnych sposobów instalowania świateł w lustrze. Na obwodzie lustra można przymocować paski LED. Można także zdecydować się na zainstalowanie kilku małych opraw oświetleniowych i umieszczenie w nich małych żarówek.

 

You may also like

Leave a Comment

Your email address will not be published.